Wózek dziecięcy to jeden z najważniejszych elementów wyprawki dla niemowlaka. Przyszłe mamy często już na samym początku ciąży zastanawiają się, jaki wózek wybrać. I słusznie – w końcu taki pojazd będzie służył maluchowi przez kilka lat. Czym więc się kierować podczas zakupów? Na co warto zwracać uwagę? Podpowiadamy!
Co jest ważne przy wyborze wózka?
Wybór tego wymarzonego, odpowiedniego wózka jest równie ważny z perspektywy rodziców, jak i malucha. Warto więc zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które znacznie wpłyną na jakość jazdy, prowadzenie pojazdu i komfort dziecka.
Po pierwsze, wykonanie – przed zakupem warto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów jest wykonany wózek dziecięcy. Rodzaj materiału oraz jakość wykonania powinny być na tyle solidne, aby z powodzeniem przetrwały kilka lat ciągłego użytkowania. Nie zapominaj także o rączce – musi być wygodna dla obojga rodziców, to zdecydowanie zwiększy komfort prowadzenia pojazdu, a tym samym umili rodzinne spacery.
Po drugie, waga – lżejszymi wózkami z reguły lepiej się operuje, szczególnie mamom. Jeśli w budynku mieszkalnym nie mamy windy i przy każdym spacerze musimy wózek wnosić i znosić ze schodów, lekka waga również będzie nieocenionym plusem. Podobnie rzecz ma się podczas wakacji – przenoszenie wózka, wkładanie do bagażnika, samolotu, pociągu – wtedy waga też okazuje się baaardzo istotna. Warto również zwrócić uwagę na to, czy obciążenie w wózku się dobrze rozkłada – ma to bardzo duży wpływ na jego zwrotność.

Po trzecie, koła – z reguły mniejsze rozmiary kół lepiej sprawdzają się w mieście – na płaskich powierzchniach, z kolei duże dobrze radzą sobie w terenie. Wózek wykorzystujemy jednak w różnych okolicznościach, dlatego trzeba znaleźć kompromis. Najlepszą alternatywą są koła żelowe. Dobrze się je prowadzi, wspaniale amortyzują, są odporne na zniszczenia i… nie trzeba ich pompować!
Idealny wózek – co jeszcze jest ważne?
Oczywiście, nie można zapominać również o kwestiach estetycznych. Musimy dobrze czuć się prowadząc wózek. Pojazd powinien pasować do Twojego stylu i charakteru. Na szczęście w Bexa wybór wózków jest naprawdę duży. W swojej ofercie posiadamy wózki kolorowe, pastelowe, stonowane, a także te w najmodniejsze wzory.
Co więcej, wszystkie wymienione wyżej cechy również znajdziesz w wózkach Bexa. Dzięki nam będziesz mógł w pełni cieszyć się czasem spędzonym ze swoim maleństwem. Wózki dziecięce Bexa idealnie nadają się do dalekich spacerów w każdych warunkach, o każdej porze roku.

Musisz wiedzieć, że wygoda, komfort i bezpieczeństwo to nasz największy priorytet, a wysoka jakość, niepowtarzalny design i dbałość o detale to nasze wyróżniki. Wózki dziecięce Bexa tworzymy z myślą zarówno o maluszkach, jak i o rodzicach. Charakteryzują się lekką konstrukcją, porządna amortyzacją, uniwersalnymi kołami i funkcjonalnościami, które pokochasz już podczas pierwszego spaceru! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.