Dobrze dobrany wózek 3w1 to jedyny wózek, jakiego potrzebujesz dla dziecka. Zestaw z gondolą, spacerówką i fotelikiem samochodowym to wygodne i ekonomiczne rozwiązanie, z którego korzysta wielu świadomych rodziców. Jednak, żebyśmy z przyjemnością mogli użytkować wózek przez lata, należy zadbać o jego odpowiednią pielęgnację. Jak to zrobić? Podpowiadamy!
Jak dbać o wózek?
Wózek używamy praktycznie każdego dnia, naturalnym więc jest, że wiele jego elementów po prostu się eksploatuje. Dlatego tak istotne jest, aby dbać o pojazd Twojego malucha. Konserwacja i pielęgnacja pozwolą przedłużyć żywotność wózka oraz zachować go w odpowiednim stanie.
Jak więc prawidłowo zadbać o wózek?
Po pierwsze – dbaj o koła!
Jeśli ten element ulegnie uszkodzeniu, wózek nie będzie jeździć sprawnie, albo nie będzie jeździł w ogóle. Dlatego na koła należy zwracać szczególna uwagę. O czym przede wszystkim należy pamiętać?
- regularnie kontroluj stan zużycia kół,
- systematycznie oczyszczaj koła z kurzu, piasku i błota,
- konserwuj osie kół,
- sprawdzaj luzy śrub,
- jeśli przy kołach występują metalowe elementy, pamiętaj aby po spacerze w deszczu czy śniegu wycierać je do sucha, dzięki temu nie będą rdzewiały.
Po drugie – dbaj o stelaż!
Stelaż to w zasadzie kręgosłup wózka dziecięcego, dlatego dbanie o niego, jest tak samo istotne, jak o koła. Jak to robić?
–nie obciążaj wózka powyżej zaleceń producenta – zbyt duża waga może doprowadzić do poważnego uszkodzenia stelaża, a co za ty, idzie – całego wózka,
– po spacerze w mocniejszym deszczu czy śniegu zawsze wytrzyj stelaż do sucha,
- do czyszczenia konstrukcji staraj się nie używać silnych środków, które mogą spowodować korozję,
– wszystkie ruchome elementy konstrukcji stelaża zawsze konserwuj zgodnie z zaleceniami producenta – na pewno znajdziesz je w instrukcji obsługi, 
– sprawdzaj i dokręcaj wszystkie elementy mocowane na śrubach czy gwintach,
– składaj wózek zawsze zgodnie z zaleceniami producenta, 
- przy pakowaniu wózka do bagażnika czy samolotu staraj się być ostrożny, aby uniknąć mechanicznych uszkodzeń i zarysowań, 
- jeśli zauważysz jakąkolwiek usterkę konstrukcji stelaża, niezwłocznie skontaktuj się z producentem.

Po trzecie – pamiętaj o pielęgnacji tapicerki.
Zadbana tapicerka wózka na pewno sprawi, że Twojemu dziecku będzie spędzało się w nim czas przyjemnie. Dlatego warto zadbać o nią w odpowiedni sposób. Należy przede wszystkim: 
– zapoznać się dokładnie z instrukcją obsługi i sprawdzić, w jaki sposób producent zaleca czyścić tapicerkę, zazwyczaj w tym celu używa się miękkiej ściereczki i delikatnego detergentu, 
– pamiętać, że tapicerka wyprana w pralce może się zdeformować lub znacznie stracić swój kolor i wodoodporność,
– zapoznać się także z instrukcją, jak suszyć tapicerkę, 
– chronić wózek przed nadmierną, długotrwałą ekspozycją na słońce, po notorycznym poddawaniu materiału pod działanie promieni słonecznych, nawet ten najwyższej jakości może delikatnie odbarwić swój kolor.

Również jesteśmy rodzicami więc wiemy, jak istotne są odpowiednie parametry techniczne, materiały najwyższej jakości, przemyślana konstrukcja, praktyczne, intuicyjne rozwiązania i prosta pielęgnacja. Chcemy w 100% odpowiadać na potrzeby i oczekiwania naszych klientów, dlatego z należytą starannością dbamy o perfekcyjne wykonanie wszystkich naszych produktów. Wózki 2w1 i 3w1 to bezpieczne, wygodne i kompleksowe rozwiązanie, które posłuży Twojemu maleństwu przez kilka lat! Dlatego tak ważne jest, aby w rzetelny sposób podejść do konserwacji i pielęgnacji pojazdu.